CAF Discussions
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Porsche recheama 128 de automobile!

2 participanți

In jos

Porsche recheama 128 de automobile! Empty Porsche recheama 128 de automobile!

Mesaj  Sefu' Dum Dec 09, 2007 10:20 pm

Prima data in viata aud ca firma Porsche sa recheme automobilele sale la service. affraid

Porsche отзывает 128 суперкаров
Компания Porsche объявила об отзыве 128 суперкаров 911 GT3 и 911 GT3 RS, которые были произведены в период с 28 сентября по 9 ноября текущего года, сообщает британское издание Guardian.
У отзываемых автомобилей обнаружена неисправность переключателей, отвечающих за работу системы стабилизации и активной подвески PASM. По словам представителей немецкой компании, данный дефект может привести к невозможности настройки работы этих систем. Однако в настоящее время ни одного случая поломки тумблеров зарегистрировано не было.
Всем владельцам неисправных суперкаров будут разосланы приглашения посетить сервисные станции для бесплатной замены дефектных переключателей.
Sefu'
Sefu'

Numarul mesajelor : 68
Varsta : 34
Localizare : Republica Moldova, Chisinau
Data de inscriere : 09/12/2007

http://www.caf.md

Sus In jos

Porsche recheama 128 de automobile! Empty Re: Porsche recheama 128 de automobile!

Mesaj  Carlsson Sam Dec 15, 2007 2:25 am

Shefu sa nu iti fie de mirare treaba asta, ei fac un lucru foarte bun!!! tu crezi ca altii fac masinile perfect fara nici o mirare, si Mercedes chiama masinile inapoi in servis ca sau depistat ceva probleme, si multe alte marci serioase isi cheama masinile in servis, numai acei deshovie nu chema!!! asta e un lucru destul de normal Wink si 128 asta nu e chiar asa de mult, sunt partii am auzit de la Mazda ca chiama si 10000mii de masini, si Dacia cheama Loganurile in servis ca sau depistat ceva probleme la prinderea scaunului shoferului...
Carlsson
Carlsson

Numarul mesajelor : 17
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 09/12/2007

Sus In jos

Porsche recheama 128 de automobile! Empty Re: Porsche recheama 128 de automobile!

Mesaj  Sefu' Sam Dec 15, 2007 12:10 pm

M-a mirat faptul ca niciodata n-am auzit ca Porsche sa faca asa ceva. Stiu ca si cele mai mari companii fac asa ceva. In timpul timp vad ca Ford-ul o cam da in bara. Sute de mii de masini sunt chemate la service.
Sefu'
Sefu'

Numarul mesajelor : 68
Varsta : 34
Localizare : Republica Moldova, Chisinau
Data de inscriere : 09/12/2007

http://www.caf.md

Sus In jos

Porsche recheama 128 de automobile! Empty Re: Porsche recheama 128 de automobile!

Mesaj  Carlsson Sam Dec 15, 2007 2:09 pm

se mai intampla, nu poate totul sa fie perfect Exclamation
Carlsson
Carlsson

Numarul mesajelor : 17
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 09/12/2007

Sus In jos

Porsche recheama 128 de automobile! Empty Re: Porsche recheama 128 de automobile!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum